تابلو چلنیوم چیست؟

تابلو چلنیوم یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی بوده،که امروزه در صنعت تابلو سازی خواهان بسیاری دارد.و از دو جز بستر کار (که می تواند کامپوزیت ، ترموود …باشد.) و بخش حروف برجسته چلنیوم ساخته می شود.

و برای نور دهی به آن از لامپ های LED استفاده می شود.

حروف برجسته چلنیوم
حروف برجسته چلنیوم

شیوه اجرای تابلو چلنیوم

شیوه اجرا و در واقع روند شروع به کار تابلو چلنیوم به این شکل است.که ابتدا طرح تابلو مشتری بر روی برنامه کورل یا فوتوشاپ طرح ریزی شده سپس طرح مورد نظر با ورق های فلزی به صورت زاویه دار یا مدور بر روی ورق پلکسی گلاس (plexi glass) که دارای طرح های مختلفی می باشد لیزر می شود.

تفاوت تابلو چلنیوم با دیگر تابلوهای تبلیغاتی

تفاوت اساسی تابلو چلنیوم و دیگر انواع تابلو این است که حروف چلنیوم سه بعدی بوده و هر حرف به صورت جداگانه شکل داده شده و دارای محفظه جداگانه است.

متریال ساخت تابلو چلنیوم

چلنیوم یک نوع آلیاژ آلومینیومی با کیفیت بسیار بالا و مقاوم در برابر عوامل محیطی چون گرما،سرما،اشعه آفتاب و بارندگی بوده.وتا حد زیادی در مقابل ضربه مقاوم است.

دلیل استفاده از آلومینیوم در تابلو این است که سبک بوده و زنگ نمی زند.تابلو چلنیوم از ترکیب آلومینیوم و استیل ساخته می شود اما ظاهر آن شبیه استیل است.در واقع می توان گفت تابلو چلنیوم زیبایی استیل و دوام و ماندگاری آلومینیوم را داراست.

اجزای تابلو چلنیوم

لبه چلنیوم

در تابلو چلنیوم استاندارد عمق هر لبه معمولا 7 ، 9 و 11 سانتیمتر است.و یکی از مزایای لبه ی چلنیوم نوار اسفنجی آن است که از نفوذ آب ، گرد و غبار به داخل حروف برجسته جلوگیری می کند. و مانع نفوذ آب به مدار تابلو چلنیوم و سوختن آن می شود.

لامپ SMD

در داخل حروف چلنیوم از نور SMD استفاده می شود که هر چقدر لامپ SMD کیفیت بالاتری داشته باشد،شدت نور و طول عمر بالاتری خواهد داشت. تابلو چلنیوم را به دو صورت با نور و بدون نور میتوان استفاده نمود.که معمولا چون قیمت تمام شده لامپ به نسبت جذابیتی که ایجاد می کند ناچیز است معمولا تابلو چلنیوم را با نور بر میدارند.

طلق پلکسی

هدف از قراردادن طلق در تابلو چلنیوم پخش نور به صورت یکدست و شفاف می باشد.

ورق PVC

ورق PVC به عنوان زیرساخت تابلو چلنیوم می باشد و به عنوان یک بک،برای چسباندن smd ها کاربرد دارد.

ترانس یا منبع تغذیه

وظیفه ترانس تبدیل برق شهری به 12 ولت می باشد.
برای نصب حروف چلنیوم بر روی تابلو در ابتدا ورق PVC بر روی زمینه تابلو قرار می گیرد سپس سیم های لامپ smd  به پشت تابلو برده می شود، حروف چلنیوم بر روی ورق PVC نصب شده و منبع تغذیه در پشت تابلو قرار داده می شود سپس سیم ها به منبع تغذیه وصل می شود.

مــزایــــای تابلو حروف چنلیوم

۱-  قـــابـلیت شستشـو
2- عـمـــر طـــولـانــی
3-  رنگبنــدی های بسیار متنوع
4-  قابلیت انعــطـاف به هر اندازه و طـرح
5-  مقاوم در برابر سرمــا ، گرمــا و بارش های فراوان
6-  نوردهی زیبا و جلب توجه کردن تابلو چلنیوم
7- جنس مرغوب چلنیوم که از زنگ زدگی تابلو جلوگیری می کند.
8- مصرف برق بسیار پایین

انواع مدل های تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم تک رویه و دو رویه
الماسی
میرور لبه استیل و طلایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.