تاریخچه فلکسی فیس در ایران

تابلو فلکسی فیس از سال 1375 وارد ایران شد.در آن زمان به نسب دیگر تابلو های تبلیغاتی به لحاظ نورپردازی و تنوع جلوهای بصری در جایگاه بسیار خوبی قرار داشت.

طرح های تابلو فلکسی در ابتدا بر روی استیکر یا برچسب چاپ می شد.و با مخلوط آب و مایع ظرفشویی بر روی تابلو فلکسی چسبانده می شد.اما پس از آمدن پرینترهای فلکسی تصاویر چاپ شده و واقعی جایگزین استیکرهای ماقبل خود شد.

تابلو فلکسی
تابلو فلکسی

فلکسی یا فلکسی فیس چیست؟

فلکسی یا فلکسی فیس متریالی است که نور را از خود عبور می دهد. و برای سردر مغازه ها ، فروشگاه ها ، پل عابر پیاده ، مجتمع های تجاری، اداری و به طور کلی تابلو هایی که لامپ مهتابی دارند کار می شود.

جنس فلکسی چینی و کره ای دارد.که تفاوت بین این دو جنس در کیفیت چاپ و مقاومت آن ها می باشد.بنر کره ای از کیفیت چاپ و مقاومت بالاتری برخوردار است.

ضخامت ورق فلکسی

نوع چینی بنر فلکسی معمولا 18 انس و نوع کره ای آن 20 انس می باشد.ولی هر دوی آن ها گراماژی بین 8 انس تا 13 انس را دارند.بنرهایی که برای استفاده معمولی می باشد.معمولا 10 انس چاپ می باشد.ولی بنر هایی که برای سردر فروشگاه ها ومجتمع ها زده می شود پیشنهاد می شود از بنر حداقل 13 انس استفاده گردد.

دستگاه چاپ بنر فلکسی

نوع دستگاه چاپ نیز در بالابردن کیفیت چاپ بسیار تاثیر گذار است.به این معنی که اگر شما برای چاپ بهترین نوع ورق که کره ای هست را انتخاب کنید.اما دستگاه چاپ از کیفیت چاپ پایینی برخورذار باشد،کار شما از کیفیت بالایی برخوردار نمی باشد.

در نظر داشته باشید که فلکسی کمی تیره از بنر چاپ می شود.که دلیل آن هم قرار گرفتن لامپ در پشت آن است که باعث روشن تر شدن تابلو فلکسی می شود.چنانچه فلکسی مانند بنر چاپ شود در شب که لامپ های مهتابی روشن می شود تابلو خیلی بی روح و بی حال دیده می شود.

اکوسالونت
اکوسالونت

مراحل ساخت تابلو فلکسی

1.طراحی تابلو که توسط طراحان گرافیکی و توسط برنامه کورل و فتوشاپ انجام می شود.

2.چاپ بر روی متریال فلکسی که توسط دستگاه چاپ اکوسالونت و کونیکا 8 هد انجام می شود.

3.درست کردن قاب پروفیل برای نصب فلکسی بر روی آن.

4.نورپردازی:به سه طریق نصب مهتابی بر روی ورق گالوانیزه به صورت دو فریم که به آن اصلاحا سینی مهتابی می گویند.یا نصب پروژکتور بر روی کار . و یا نصب ال ای دی در پشت کار.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.