تابلوسازی از گذشته تا کنون یکی از مهم ترین روش های تبلیغاتی برای هر نوع کسب و کاری محسوب میشود.

تابلوسازی
تابلوسازی

تاریخچه تابلو سازی

در واقع تابلوسازی ابتدا با پارچه نویسی و دیوار نویسی آغاز شد،تا مدتی هم به همین روال پیش رفت.

تا آنکه با گسترش و پیشرفت محصولات و با به وجود آمدن رقابت در بازار کار صنعت تابلوسازی هم رو به پیشرفت و مدرن‌تر شدن سوق پیداکرد.و از حالت قدیمی خود خارج شد تا جایی که کم کم شهر با تابلوی تبلیغاتی چشم نواز شد.

در زمان های گذشته همانطور که گفتیم برای تبلیغ و معرفی کسب و کار خود از پارچه و یا دیوار استفاده میکردند.اما امروزه با توجه به گسترش روز افزون علم و صنعت و تجهیزات تابلو های تبلیغاتی از مدل های ساده و چاپی خود تبدیل به تابلو تبلیغاتی با حروف برجسته با انواع مدل های مختلف شدند. حروف برجسته را باید به عنوان رکن اصلی تابلوهای تبلیغاتی نام ببریم چرا که زیبایی و تنوع زیاد آن موجب کارآمدی فراوان تابلوهای تبلیغاتی میگردد.

این روز ها استفاده از حروف برجسته تحولی شگرفی در دنیای تابلو سازی به راه انداخته است.زیرا استفاده از این حروف علاوه بر زیبایی بیشتری که به ظاهر تابلو ها می دهد باعث می شود تا عمق و حالت سه بعدی ایجاد کند.

در واقع امروزه استفاده تابلو تبلیغاتی با حروف برجسته غوغایی در صنعت تابلوسازی ایجاد کرده است.تابلو حروف برجسته با توجه به زیبایی و جلوه خاصی که دارد مشتریان زیادی را جذب خود کرده است.و بر همین اساس بسیار مورد اهمیت واقع شده است.

برای ساخت تابلو حروف برجسته در مرحله اول با ایجاد لبه ها و دیواره به حجیم سازی و برجستگی حروف می پردازند.و در مرحله دوم با استفاده از رویه های مختلفی سطح تابلو رو میپوشانند.

در واقع صنعت تابلوسازی حروف برجسته بسیار گسترده میباشد و روزانه در حال پیشرفت میباشد.تابلو حروف برجسته انواع مختلفی دارد که هر کدام زیبایی و مزایای خاص خود را دارد که عبارتند از:

حروف برجسته چلنیوم

حروف برجسته چلنیوم انواع مختلفی دارد: تابلو چلنیومساده – تابلو چنلیوم پلکسی دوبل – تابلو چلنیوم RGB – تابلو چلنیوم فول کالر -تابلو چلنیوم پانچ- تابلو چلنیوم کریستال-تابلو چلنیوم طلایی  و … که این حروف برجسته از نوعی آلمینیوم ساخته میشوند و با توجه به زیبایی و براقیت خاص خود بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است. 

حروف برجسته نئون پلاستیك

تابلو نئون پلاستیک سرآغاز تابلوی تبلیغاتی میباشد این تابلو تبلیغاتی قبل از تابلو چلنیوم وجود داشته است.ساخت و نصب تابلوهای تبلیغاتی به روش نئون پلاستیک تقریبا شبیه چلنیوم است با این تفاوت که جنس حروف از پلکسی گلاس می باشد در واقع در ساخت این تابلوی تبلیغاتی هیچ گونه فلزی به کار نرفته است و فقط مواد پلاستیکی مانند سامپکس و ییرلانگ برای ساخت آن استفاده شده است جنس زوار تابلو چلنیوم از آلیاژهای فلزی یا آلومینیوم بر روی پلکسی گلاس است در حالی که زوار نئون پلاستیک از جنس پلاستیک می باشد .

حروف برجسته فلزی

تابلوی تبلیغاتی فلزی هم مانند تابلو چلنیوم و تابلو پلاستیکی از حروف برجسته تشکیل شده است.اما حروف برجسته فلزی این تابلو تبلیغاتی نمیتوانند از خودشان نور بدهند و نمیتوان داخل این حروف برجسته از لامپ استفاده کرد.زیرا جنس این حروف فلز میباشد و از خودش نور را عبور نمیدهد اما اگر تمایل داشتید که نوردهی داشته باشد.در این نوع حروف به دلیل فلزی بودن حروف برای نصب آنها بر روی سطح از پایه هایی استفاده می شود كه به سطح پیچ می شوند. این پایه ها فاصله ای را ایجاد می كنند كه می توان از این فضا برای قرار دادن لامپ های LED و نوردهی استفاده كرد.

حروف برجسته استیل

این تابلو تبلغاتی در عین سادگی بسیار شیک میباشد که در دو رنگ نقره و یا طلایی کار میشود.جنس این حروف برجسته استیل میباشد.که اگر مشتریان بخواهند میتوانند با نورپردازی در داخل این حروف برجسته زیبایی کار را دوچندان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.